Ders Videoları TIKLA
Test Çöz TIKLA
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları

Türklerin Anadolu’yu Türkleştirmek için yaptığı çalışmalar nelerdir? Açıklayınız.

Türklerin Anadolu’yu Türkleştirmek için yaptığı çalışmalar nelerdir? Açıklayınız.  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Türklerin Anadolu’yu Türkleştirmek için yaptığı çalışmalar nelerdir? Açıklayınız.

Soru:Türklerin Anadolu’yu Türkleştirmek için yaptığı çalışmalar nelerdir? Açıklayınız.

  • Cevap: Pek çok savaş yapmışlardır. Malazgirt Savaşı (26 Ağustos 1071) Büyük Selçuklu Devleti (Alp Arslan) ile Bizanslılar (Romen Diyojen) arasında yapılan bir savaştır.  Sebebi; Bizans’ın Anadolu’ya yapılan Türk akınlarını önlemek, Türkleri Anadolu’dan atmak istemeleridir. Savaşı Selçuklular kazandı. Sonuçları; Türkler Anadolu’ya yerleşmeye başladılar, Türkiye Tarihi başladı, Anadolu Türkleşmeye ve İslamlaşmaya başladı, Bizans baskısı sona erdi, Bizans Avrupa’dan yardım istedi bu da Haçlı Seferleri’nin başlamasına neden oldu, Anadolu’da ilk Türkmen beylikleri kuruldu.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 36 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Yorum Yap

** Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!