Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Beceri Temelli Etkinlik

Okuduğunuz metinde Türk aile yaşantısına ait özelliklere yer verildiğini söyleyebilir misiniz? Gerekçelerinizle açıklayınız. Metinden hareketle Türk aile yapısında olan özellikleri yazınız.

“Okuduğunuz metinde Türk aile yaşantısına ait özelliklere yer verildiğini söyleyebilir misiniz? Gerekçelerinizle açıklayınız. Metinden hareketle Türk aile yapısında olan özellikleri yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Okuduğunuz metinde Türk aile yaşantısına ait özelliklere yer verildiğini söyleyebilir misiniz? Gerekçelerinizle açıklayınız. Metinden hareketle Türk aile yapısında olan özellikleri yazınız.

2. Okuduğunuz metinde Türk aile yaşantısına ait özelliklere yer verildiğini söyleyebilir misiniz? Gerekçelerinizle açıklayınız. Metinden hareketle Türk aile yapısında olan özellikleri yazınız.

  • Cevap: Olası cevaplar: Söyleyebiliriz. Babaanne ile birlikte yaşamı görüyoruz. Çocuk, ziyarete gittikleri evin hanımının elini öpüyor. Hediyeyle uğurlanıyorlar. Türk aile yapısında büyüklerle birlikte oturmak, anne babaya ve büyüklere saygı, akraba ilişkilerinin yoğunluğu, genel olarak ataerkil bir yapıya sahip olunması, küçükleri korumak, tanıdıkları ziyaret etmek, bayram ziyaretleri, el öpmek, misafiri hediyelerle uğurlamak gibi özellikler vardır. Bu özellikleri metinde de görmekteyiz. Hayır, söyleyemeyiz. Türk aile yapısında çiçek açtı diye bir anne çocuğunu unutmaz. Bir annenin çocuğuna “Babaannene sakın söyleme!” demesi de Türk aile yapısına uymaz.

12. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 100 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Yorum Yap

** Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!