Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Beceri Temelli Etkinlik

Hem maddi hem manevi anlamda paha biçilemeyen tarihî eserlerimizi özellikle memleketimiz içinde korumak amacıyla nasıl çalışmalar yapılmalıdır?

“Hem maddi hem manevi anlamda paha biçilemeyen tarihî eserlerimizi özellikle memleketimiz içinde korumak amacıyla nasıl çalışmalar yapılmalıdır?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Hem maddi hem manevi anlamda paha biçilemeyen tarihî eserlerimizi özellikle memleketimiz içinde korumak amacıyla nasıl çalışmalar yapılmalıdır?

b) Hem maddi hem manevi anlamda paha biçilemeyen tarihî eserlerimizi özellikle memleketimiz içinde korumak amacıyla nasıl çalışmalar yapılmalıdır?

  • Cevap: Pergamon Antik Kenti kalıntılarından büyüleyici güzelliğe ve görkeme sahip Zeus Sunağı ve yine aynı antik kentte bulunan Athena Tapınağına ait göz alıcı, devasa parçalar ve daha birçok değerimiz tarihî eser kaçakçıları tarafından yurt dışına kaçırılmıştır. Bu eşsiz değerleri koruyamadık. Şu anda Anadolu topraklarında bulunan değerlerimize sahip çıkmanın ilk adımı bu eserlerin ve izlerin önemini kavramaktır. Bu bilincin uyanması hâlinde eserlerin zarar görmesi önlenecektir. Bu anlamda yöresel ve ulusal bazda eğitim faaliyetleri ve turistik geziler düzenlenmelidir. Restorasyon çalışmaları ise tarihî dokuya zarar vermeden yürütülmelidir.

12. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 98 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Yorum Yap

** Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!