Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
7. Sınıf Fen Bilimleri Ferman Yayıncılık

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Ferman Yayıncılık Sayfa 212

“7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 212 Ferman Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Ferman Yayınları Sayfa 212

Basit bir elektrik devresi…ile başlayan sorunun cevabı:

  • Cevap: Elektrik devresi ve bir binanın su tesisatı benzetmesinde, elektrik devresi teller ve bileşenler aracılığıyla enerjiyi ileten bir sistem olarak su tesisatına benzer. Elektrik enerjisi, suyun yerine iletilir ve enerji akışını kontrol eden elemanlar vardır. Ancak farklılıklar arasında, suyun yerine elektrik enerjisi taşındığı ve elektrik devresinin daha hızlı tepki verdiği gibi önemli farklar da vardır.

7.1.5. Devre Elemanının Uçları Arasındaki Gerilimle Üzerinden Geçen Akımın İlişkisi

Bir elektrik devresindeki…ile başlayan sorunun cevabı:

  • Cevap: Evet, bir elektrik devresindeki potansiyel fark (gerilim) ile devredeki akımın şiddeti arasında doğrusal bir ilişki vardır. Ohm’un Kanunu’na göre, gerilim ile akım arasındaki ilişki, devredeki dirence bağlı olarak V = I * R şeklinde ifade edilir. Bu nedenle, gerilimi artırarak akımın şiddeti de artar ve tersi durumda azalır.

7. Sınıf Ferman Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 212 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry