Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
6. Sınıf Sevgi Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Sevgi Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 144

6. Sınıf Sevgi Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 144 Cevapları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Sevgi Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 144

[syf]6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Çözümleri Sayfa 144[/syf]

Isı Yalıtımının Önemi

Tartışalım

Binalarda ısı yalıtımının sağladığı yararları güvenilir internet adreslerinden veya ansiklopedi vb. kaynaklardan araştırınız. Araştırmanızın sonuçlarını ekonomiye katkıları ve kaynakların etkili kullanımı bakımından arkadaşlarınızla tartışınız. Tartışma sonunda ulaştığınız sonuçları defterinize not ediniz.

  • Cevap:

Günümüzde enerji tasarrufu sağlamak zorunlu bir hal almıştır. Enerji tasarrufu sağlamak için binalara işi yalıtımları yapmak kanunende zorunlu hale getirilmiştir. Isı yalıtımları sayesinde ısı kaybının önüne geçmeye çalışmaktadır. Böylece daha az enerji ile daha çok işi elde edilebilmektedir. Binalardaki işi yalıtımlarının faydaları şunlardır :

  • Enerji tasarrufu sağlanır.
  • Maliyeti düşük  olduğu için uzun vadede kazanç sağlar.
  • Az enerji ile çok işi elde etme avantajı sağlar.
  • Mevsime göre ocak yada serin tutmayı kolaylaştırır.
  • Aile bütçesine büyük katkısı olur.

Bunları Biliyor musunuz?

Her yıl ocak ayının ikinci haftasında Enerji Tasarrufu Haftası’nın kutlandığını biliyor musunuz? Bu hafta içerisinde enerji tasarrufu ile ilgili toplantılar, öğrenciler arasında resim, karikatür, kompozisyon ve şiir yarışmaları düzenlenir. Sizde bu konu ile ilgili hazırlayacağınız bir çalışma ile bu etkinliklere katılabilirsiniz.

  • Cevap: Sınıf içi yapılması gereken bir etkinlik.

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Çözümleri Sevgi Yayınları Sayfa 144  ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry