Ders Videoları TIKLA
Test Çöz TIKLA
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Berkay Yayıncılık

5. Sınıf Berkay Yayınları Bizi Biz Yapan Semboller

5. Sınıf Berkay Yayınları Bizi Biz Yapan Semboller 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 7. Ünite Bir Ülke Bir Bayrak Sayfa 107 Bizi Biz Yapan Semboller Etkinlik Soruları ve Cevapları Bizi Biz Yapan Semboller Aşağıdaki kutuların içine Türk bayrağı, İstiklal Marşı, Türk dili ve başkentimiz hakkında şiir ya da paragraf yazınız. Yazdığınız …

5. Sınıf Berkay Yayınları Bizi Biz Yapan Semboller

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 7. Ünite Bir Ülke Bir Bayrak Sayfa 107 Bizi Biz Yapan Semboller Etkinlik Soruları ve Cevapları

Bizi Biz Yapan Semboller

Aşağıdaki kutuların içine Türk bayrağı, İstiklal Marşı, Türk dili ve başkentimiz hakkında şiir ya da paragraf yazınız. Yazdığınız metinde ulusal egemenlik ve bağımsızlık değerlerimize verdiğiniz önemi ve değeri ifade ediniz.

TÜRK BAYRAĞI

  • Cevap  Bayrak bir milletin bağımsızlık sembolüdür. Bayrak olmazsa o ülkede olmaz. Bayrak o ülkenin kurulmasında en önemli paya sahip olan şehitlerin kahramanların emanetidir.

İSTİKLAL MARŞI

  • Cevap  Bu ülke ne zorluklardan sonra kurulmuştur bilen herkes hem bayrağına hem de marşına en büyük saygıyı göstermelidir. Marşımız bizlerin bu günlere nasıl geldiğini ne zorluklar sonrasında bu ülkenin kurulduğunu anlatır.

TÜRK DİLİ

  • Cevap  Bir ülke bağımsız olmak istiyorsa ilk önce dilinin bağımsız kalmasını ve de dil bilincinin olmasını sağlamalıdır. İnsanların dillerine sahip çıkmaları demek aynı zamanda ülkelerine de sahip çıkmaları anlamına gelmektedir.

BAŞKENTİMİZ -şiir örneği

Cevap  Ankara başkentim benim

Sen olmasın nicedir halim

Atam uyur bağrında

Onun emaneti vardır koynumdaBu içeriğe emoji ile tepki ver

Yorum Yap

** Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!